recoveriX לשיקום שבץ מוחי

רק 18 שעות של אימון ייעודי של recoveriX יכולים להניב תוצאות יוצאות דופן.

nine hole peg test

למרות שהחלמה מלאה לא תמיד אפשרית לאחר שבץ מוחי, שיקום עצבי recoveriX עדיין יכול לעזור לייעל את התפקוד, לשפר את איכות החיים ולקדם עצמאות עבור אנשים בכל שלב של מסע ההחלמה שלהם. ניתן להסביר את ההשפעות החיוביות הללו על ידי הפעלה של נוירופלסטיות במהלך טיפול recoveriX:

 • 99.9% מהחולים משפרים את הספסטיות
 • 99% מהחולים משפרים תפקודים מוטוריים גסים
 • 95% מהמטופלים משפרים את המוטוריקה העדינה
 • 99.9% מהמטופלים משפרים ביצועים נפשיים
 • 95% מהמטופלים משפרים את הריכוז
 • 0% תופעות לוואי

שלב אקוטי

השיקום הוא מכריע בחודשים הראשונים וקובע את הצלחת תהליך ההחלמה. המטופלים נהנים מיותר מצורת טיפול אחת, ולכן יש לשלב את recoveriX בשלב זה.

שלב תת אקוטי

ניתן להשתמש ב-recoveriX במוסדות אשפוז או במתקני שיקום חוץ, ומשלים באופן מושלם את הטיפול הפיזי או הריפוי בעיסוק. מטרות השיקום יכולות להיות החזקת כוס, רכיבה על אופניים לעבודה או הפחתת תחושת עייפות.

שלב כרוני

המחקר שלנו הראה שעם טיפול recoveriX, החולים יכולים להמשיך ולהשתפר 10, 20 או 30 שנים לאחר שבץ מוחי. ההתאוששות נעצרת רק כאשר אתה מפסיק להתאמן באופן עקבי.

הוכחה מדעית

נוירופלסטיות היא מושג מבוסס היטב הנתמך בראיות קליניות נרחבות. המחקרים הקליניים של שיקום עצבי recoveriX הראו תוצאות משמעותיות בשיפור התפקודים המוטוריים והפחתת הספסטיות בחולי שבץ והן נמשכות לאורך זמן.

חוויות של מטופלים

המלצות

ולטראוד קרנר לקה בשבץ מוחי לפני כמה שנים. הצד השמאלי של גופה די מושפע. צעד אחר צעד היא מחזירה את הניידות שלה! בראיון זה היא מספרת על השיפורים שלה בעזרת recoveriX!

ריינהולד נינאוס הגיע כל הדרך מקרינתיה לשידלברג כדי לקבל טיפול בשבץ recoveriX. הוא עבר אירוע מוחי לפני כמעט שנתיים לפני שעבר טיפול recoveriX. ריינהולד היה משותק בצד ימין, הוא אפילו ישב על כיסא גלגלים. המטרה שלו הייתה לצאת מכיסא הגלגלים.

מרלן מאיירהופר סבלה מהמיפלגיה לאחר שהוסר גידול במוח. הרגל, הזרוע ומרכז הדיבור שלה נכשלו כתוצאה מכך. הדיבור חזר במהירות, אבל התפקודים המוטוריים היו מוגבלים מאוד. היו לה כאבים וספסטיות קשה, שגרמו לה ללילות ללא שינה. לאחר טיפול ההחלמה שלה, היא הייתה נטולת כאבים, הספסטיות שככה והתחושה בזרועה השתפרה.

מנפרד לקה בשבץ מוחי לפני כמה שנים. זה פגע בו ישר. זמן קצר לאחר מכן, הוא סבל מכאבים רבים באצבעותיו והוא לא היה מסוגל להחזיק עיפרון יותר עקב השבץ. במהלך טיפול recoveriX, גירוי חשמלי פונקציונלי של ידו הפגועה עזר לו להזיז את הזרוע והאצבעות טוב יותר מבעבר. הוא גם לא מרגיש כאב יותר.

מר איינבאק קיבל שבץ בשנת 2015. לאחר השבץ לא הייתה לו שליטה על זרועו השמאלית. במהלך טיפול recoveriX, הוא הבין שהוא שיפר את התפקודים המוטוריים שלו לאט. בראיון זה הוא מספר לנו את סיפורו לאחר השבץ ואת חוויותיו בטיפול recoveriX.

ג'וליה הברפלנר עברה שבץ מוחי לפני שנתיים, ידה הימנית נפגעה באופן חמור. טיפול recoveriX שלנו עזר לה מאוד! בסרטון זה היא מדברת על השיפורים שלה ועל החוויות שלה עם הטיפול בשיקום השבץ recoveriX שלנו!

יוזף אונטרבושכנר היה חולה שבץ במכון הכושר recoveriX Schiedlberg באוסטריה. הוא התחיל בטיפול recoveriX כי זרועו השמאלית נפגעה. כעת, הוא יכול להזיז את זרועו השמאלית הרבה יותר טוב, הוא יכול להשתמש בידו כדי להחזיק סכו"ם שהוא מעריך מאוד.

מר הסלהופר לקה בשבץ מוחי בשנת 2016. כששמע על טיפול ב-recoveriX, הוא התקשר מיד וקבע את הפגישות שלו. הצד הימני שלו היה משותק. לאחר טיפול recoveriX, לא רק התפקודים המוטוריים של ידו הימנית השתפרו, אלא גם כף הרגל שלו.

יוהאן ליכטנברגר עבר אירוע מוחי לפני שנתיים, כף רגלו הימנית נפגעה בעיקר וזו הייתה הסיבה שבגללה הוא התחיל את הטיפול recoveriX בשידלברג. בסרטון זה הוא מספר לכם על החוויות שלו עם הטיפול בשבץ recoveriX שלנו וכיצד הוא שיפר את הניידות שלו!

גברת מיגלבאואר סבלה משבץ מוחי לפני שנתיים. כשהיא הגיעה ל- recoveriX Gym Schiedlberg, היא נרשמה לטיפול recoveriX שבו היו לה שיפורים מוטוריים רבים. היא יכולה למתוח ולהזיז את זרועה טוב יותר מבעבר.

הרברט רופנר קיבל את מפגש הטיפול ה-10,000 של recoveriX ב- recoveriX Gym Schiedlberg! הוא עבר אירוע מוחי לפני כשנתיים ועבר טיפול recoveriX בזרועו ובכף הרגל שלו!

מר הופנגל עבר אירוע מוחי לפני יותר משנה כאשר קיבל לראשונה את הטיפול ב-recoveriX. הוא אחד המטופלים הראשונים שקיבלו טיפול recoveriX לכף הרגל שלו. בראיון זה הוא מספר לנו על ההתקדמות המדהימה שלו, איך הוא אהב את הטיפול ב- recoveriX עד כה ועל המטרות שלו.

הצד הימני של מר צימרמן היה משותק מאז 1999. לפני הטיפול ב-recoveriX, מצבו היה הרבה יותר גרוע. עכשיו, הוא יכול להזיז את זרועו ממש גבוה שוב. האצבעות שלו פחות מתוחות וגמישות יותר מבעבר והוא יכול אפילו לפתוח את האגרוף. הוא מסוגל להחזיק שוב את מכונת הכיסוח.

ברנהרד פוסלייטנר עבר אירוע מוחי לפני 18 חודשים. הוא ישב על כיסא גלגלים שנה אחת. הוא נהנה מאוד מטיפול recoveriX כי התגובתיות והרגישות שלו השתפרו. הוא יכול להרגיש שוב את זרועו וכתפו.

לאחר השבץ שלה בשנת 2016, גב' ברנדשטטר יכלה להזיז את הצד הימני של גופה רק במידה מוגבלת. באותה תקופה לא יכלה לעסוק במקצועה כמספרה בשל הלקות הגופנית שבידה. לאחר כ-50 מפגשים של אימון recoveriX, היא הצליחה לשפר את הניידות שלה ולאחר מכן הצליחה להחזיק מספריים ומייבש שיער בידה ולחזור למקצועה כמספרה.

גברת רברניק סבלה מדימום מוחי. לאחר הניתוח שלה, היא לא הצליחה להרגיש יותר את הצד השמאלי שלה. זה הזמן שבו היא הבינה שעברה אירוע מוחי. עברו כבר 25 שנים אבל הגברת רברניק עדיין מנסה להתאושש. בגלל recoveriX, התפקודים המוטוריים שלה השתפרו עד כדי כך שהיא מסוגלת לעבוד שוב במשק הבית, וגם הרגישות שלה חזרה. סרטון זה מציג את סיפור ההצלחה של recoveriX של אניטה רברניק.

הצד הימני של מר צוהוהיי משותק לחלוטין – הוא לא הרגיש כלום לאחר השבץ שעבר לפני שנתיים. אבל לאחר טיפול recoveriX, הרגישות שלו חזרה. הוא מרגיש שוב את זרועו. כשהוא מתרכז בזרועו הימנית, הוא יכול להרגיש משהו. והוא אפילו יכול לשלוט בשרירים שלו שוב.

אלואיס גרובר עבר אירוע מוחי, לאחר מכן סבל מהמיפלגיה בצד שמאל. כשעשינו את הראיון, מר גרובר היה בדיוק בעיצומו של טיפול ההחלמה שלו, לפני 10 מפגשים. בראיון גברת גרובר מסבירה אילו שיפורים הוא כבר הבין, כמו שינה טובה יותר, או הליכה ללא מקל.

Alfred Mühlbacher עבר שבץ מוחי 50 חודשים לפני שהחל טיפול בשבץ recoveriX בחדר הכושר recoveriX Schiedlberg! הוא היה משותק בצד שמאל של גופו! צפו בראיון זה כדי לראות אילו שיפורים הוא עשה בחיי היומיום שלו!

במהלך הטיפול ב- recoveriX, למטופל זה היו שיפורים בולטים בגפיים העליונות. הוא היה מאוד מגושם ולא יכול היה להחזיק דברים בידו, הוא לא יכול היה להרים את זרועותיו מה שמנע ממנו לנהוג במכונית או אופניים בעצמו. בעזרת recoveriX, הוא מסוגל כעת להחזיק סכין או צלחת, לנהוג במכונית שלו או לרכוב על אופניים. הוא יכול להזיז את הידיים הרבה יותר טוב והמוטוריקה העדינה שלו השתפרה מאוד.

בצע אופטימיזציה של הגפיים העליונות והתחתונות

recoveriX מודד פעילות EEG בזמן שמטופל מדמיין תנועות של יד או רגל. ברגע ש-recoveriX מזהה דמיון מוטורי, הוא מפעיל גירוי חשמלי פונקציונלי של הגפה כך שהאיבר מבצע תנועה אמיתית. חולים אוהבים את זה – במיוחד אם הם היו משותקים לכמה שנים. הליך זה חוזר על עצמו 6000 פעמים ומחבר בין תפקודים קוגניטיביים להתנהגות מוטורית. בשל כמות החזרות, נוירונים יוצרים קשרים חדשים כדי ללמוד מחדש את התנועה. מטופל recoveriX צריך לעבור 25 מפגשים, כל אחד מהם נמשך כ-45 דקות, באופן אידיאלי 2-3 פעמים בשבוע.

הטיפול ביד recoveriX מטפל בתפקודי יד שמאל וימין ובזרוע ומוביל לספסטיות מופחתת ולמיומנויות מוטוריות עדינות וגסה טובות יותר. הטיפול בכף הרגל recoveriX מטפל בכף הרגל הפרטית וביד ובזרוע, וכן מסייע להפחתת ספסטיות שמובילה למוטוריקה עדינה וגסה טובה יותר ברגל ובכף הרגל.

מוטוריקה עדינה

מדובר בחולה עם שבץ מוחי תת-חריף. ההתקדמות שנעשתה לאחר 25 מפגשי recoveriX מדהימה, אבל מה שעוד יותר מדהים הוא שהשיפור לא נעצר שם. לאחר 50 טיפולים, החולה היה עד לתנועת יד כמעט בריאה!

מוטוריקה גסה

מטופל זה החל בטיפול recoveriX שנתיים לאחר שבץ מוחי. הצד השמאלי של הסרטון מציג את המטופל לפני טיפול recoveriX; הצד הימני של הסרטון מציג אותה לאחר טיפול recoveriX. המטופל התקשה לבצע תנועות ספציפיות עם היד הפגועה. לאחר הטיפול, היא דיווחה שכעת היא מסוגלת ליצור את זנב הפוני שלה בעמידה!

 • מבחן קופסאות ובלוקים: לפני השחזורX: 21 בלוקים. לאחר recoveriX: 39 בלוקים.
 • בדיקת יתדות תשעה חורים: לפני ההתאוששות: 2:35 דקות; לאחר התאוששותX: 1:04 דקות.
 • המיומנות הידנית השתפרה ביותר מ-85%, וזריזות האצבעות ב142%.
 • ספסטיות: מופחתת משמעותית המובילה לתנועה מורחבת של היד הפגועה.

דפוס הליכה והליכה

חולה זה החל להחלים 4 שנים לאחר שבץ מוחי. לפני טיפול RecoveriX, הוא נאלץ לקבע את המעקה בשתי ידיו. כעת הוא עשוי לעלות ולרדת במדרגות מבלי להיאחז במעקה. הוא יכול אפילו לשאת מזוודות בכל יד בזמן הטיפוס במדרגות. לאחר טיפול recoveriX, ההמיספרה השמאלית שלו מציגה הפעלה הרבה יותר גדולה על הקורטקס הסנסומוטורי.

 • מבחן קצוב וסע: לפני: 14; לאחר התאוששות: 11 שניות.
 • מבחן הליכה 10 מטר: לפני: 9; לאחר התאוששות X 6 שניות.
 • פוגל מאייר קצוות עליונה: לפני: 14 נקודות; לאחר recoveriX: 21 נקודות. יש לו טווח תנועה רחב יותר הן בסיבוב הקרסול והן בכיפוף הקרסול.

מהירות הליכה ותנועות מורכבות

ב-25 מפגשים, דיוק ה-recoveriX של המטופל היה 96%. מטופל זה החל בטיפול recoveriX 4 שנים לאחר שבץ מוחי. היא טענה שלמרות שהיא יכלה ללכת רק 300 מטר לפני טיפול recoveriX, היא יכולה כעת ללכת 1000 מטר. היא השתמשה ברולטור לפני ההחלמה, אבל עכשיו כשהיא כל כך בטוחה שהיא אפילו לא משתמשת יותר במקל הליכה. גם יכולת המיקוד שלה השתפרה.

 • הספסטיות ירדה מ-3 ל-1.5 נקודות
 • הגפה העליונה פוגל-מאייר השתפרה מ-43 ל-54 נקודות
 • הגפיים התחתונות פוגל-מאייר השתפרה מ-25 ל-27 נקודות
 • מבחן Timed Up and Go השתפר מ-26 ל-15.9 שניות
 • מבחן הליכה של 10 מטר השתפר מ-7.6 ל-6.4 שניות
 • מדד בארת'ל השתפר מ-85 ל-90 נקודות

באופן משמעותי יותר, מהירות ההליכה וסיבולת המטופלת גדלו, והיא כבר לא זקוקה למקל הליכה. מצבו של החולה טוב יותר באופן משמעותי.

הסרטון מכיל הרבה שיפורים מדהימים:

 • עכשיו היא כל כך בטוחה שהיא כבר לא צריכה את מקל ההליכה שלה
 • היציבה של כל גופה נראית בריאה יותר
 • היא קמה ומתיישבת מהר יותר
 • היא הולכת מהר יותר
 • היא נראית בריאה כשהיא יושבת
 • הרעד בידה הפרטית ירד

אמצעים אובייקטיביים

מטופלים מעריצים תוצאות מוחשיות. על מנת לקבוע נכון שיפורים, g.tec מבצעת מספר בדיקות לפני ואחרי הטיפול.

זהו דו"ח טיפולי של מטופל המדגים את השיפורים המוטוריים החיוביים לפני ואחרי טיפול recoveriX.

 • ספסטיות
 • הגפיים העליונות פוגל-מאייר
 • הגפיים התחתונות פוגל-מאייר
 • מבחן קצוב וסע
 • מבחן הליכה של 10 מטר
 • מדד בארת'ל

אימון בגפיים העליונות ואחריו אימון בגפיים התחתונות

בפרסום האחרון שלנו, אנו מציגים את היעילות המדהימה של גישה משולבת לטיפול בגפיים העליונות והתחתונות עבור חולי recoveriX. המחקר, הכולל 25 מפגשים של טיפול בגפה עליונה ואחריו 25 מפגשים של טיפול בגפה תחתונה, הוכיח שיפורים משמעותיים על פני מספר מדדים.

לאחר הפגישות הראשוניות לטיפול בגפיים העליונות, המטופלים חוו שיפור משמעותי ביותר בציוני Fugl-Meyer Assessment for Upper Extreme (FMA-UE), Index Barthel עבור פעילויות חיי היומיום, ו-Modified Ashworth Scale (MAS) עבור ספסטיות בפרק כף היד והאצבע (p <0.001).

בהמשך ל-25 מפגשים נוספים של טיפול בכף הרגל, המטופלים הראו שיפורים משמעותיים נוספים, כולל שיפורים משמעותיים ביותר במבחן ההליכה של 10 מטר, ציוני FMA-UE ומבחן Timed Up and Go (p<0.001). בנוסף, היו התקדמות בולטת בציוני מדד Barthel והפחתות בספסטיות.

גישה טיפולית משולבת זו לא רק משפרת מיומנויות מוטוריקה עדינה וגסה אלא גם משפרת משמעותית את ההליכה והשיווי משקל. חשוב לציין, ההשפעות החיוביות של הטיפול מתרחבות מעבר ל-25 הפגישות הראשוניות, ומציעות תקווה מתמשכת למטופלים.

פרסום

אימון בגפיים העליונות ואחריו אימון בגפיים התחתונות

המאמר שפורסם לאחרונה מדגים את היעילות של גישה משולבת לטיפול בגפיים העליונות והתחתונות עבור חולי recoveriX. המטופלים הראו שיפורים משמעותיים במספר מדדים, כולל מוטוריקה עדינה וגסה, הליכה ושיווי משקל. חשוב לציין, ההשפעות החיוביות הללו נמשכו מעבר ל-25 הפגישות הראשוניות, והעניקו תקווה מתמשכת למטופלים.

קרא את המאמר
Scientific results

שיקום הליכה בחולי שבץ מוחי

במחקר האחרון שכלל 25 חולי שבץ מוחי, התוצאות הראו כיצד recoveriX יכול לקדם שיפורים מהותיים בהליכה, מהירות הליכה, הפחתת ספסטיות ותפקוד מוטורי משופר ברגליים. חולים אלו חוו תוצאות מוטוריות מעולות בהשוואה לאלו שקיבלו טיפול ב-EGAIT_EE.

קרא את המאמר
מחקר מדעי

שיקום מוטורי של חולי שבץ מוחי

recoveriX היה יעיל בקידום שיפורים תפקודיים לאורך זמן בגפה העליונה בחולי שבץ עם פגיעה קשה, בינונית וקונה. שיפור תפקודי זה יכול להיות מוסבר על ידי נוירופלסטיות משופרת במוח.

קרא את המאמר
Frontiers for Young Minds

כיצד נוכל לאמן את המוח לעזור לחולי שבץ מוחי?

Frontiers for Young Minds הוא כתב עת מדעי חדשני שמטרתו למשוך אנשים צעירים לחקור את עולם המדע עם גישה למידע מדעי באיכות גבוהה. לכן, מחקר recoveriX הוגש ונבדק על ידי ילדים ומבוגרים צעירים. זה בחינם לקריאה ומספק הבנה עמוקה יותר או שיקום עצבי.

קרא את המאמר

20

מדינות בהן טיפול recoveriX זמין

50k

טיפולי recoveriX שבוצעו ברחבי העולם

15

תסמינים שניתן לטפל בהם באמצעות recoveriX