שאלות ותשובות

שאלות שכיחות

recoveriX היא גישה טיפולית חדשה וחדשנית לחלוטין. כאן, אנו עונים על השאלות הנשאלות ביותר על הטיפול והפרוצדורה שלו.

שאלות נוספות? תשאל אותם כאן...
faq

recoveriX היא מערכת שיקום שפותחה במיוחד עבור חולים עם ליקויים נוירולוגיים. מטופלים שעברו שבץ מוחי, פציעה מוחית טראומטית או פציעה מוחית אחרת יכולים לעשות את הטיפול. יתר על כן, מטופלים הסובלים מהמיפלגיה, ליקויי תנועה הנובעים מנזק מוחי, כאב, ספסטיות או טרשת נפוצה יכולים להפיק תועלת מהטיפול.

ניתן להשתמש ב- recoveriX לשיקום שבץ על פני השלבים האקוטיים, התת-חריפים והכרוניים, כפי שהראו מקרים שונים של חולים. המחקר המדעי שלנו הראה שטיפול recoveriX יעיל אפילו 10, 20, 30,… שנים לאחר התרחשות השבץ או ההפרעה הנוירולוגית.

מחקר מדעי

כן. למעשה, recoveriX משלבת 3 טיפולים סטנדרטיים לטיפול אחד:

גירוי חשמלי פונקציונלי,
דימויים מוטוריים ו
טיפול בנוירוני מראה.

פיזיותרפיה נוספת יכולה להועיל למטופל.

התשובה הקצרה היא כן, מכיוון ששיפורים נוספים בתפקוד המוטורי עדיין אפשריים, במיוחד אם הגבת היטב לבלוק הטיפול הראשון של recoveriX. כמו תמיד, יש לנו את הנתונים כדי לגבות את המסקנה הזו, אז בואו נסתכל על זה.

18 חולי שבץ השתתפו לפחות בלוק טיפול recoveriX אחד, לפני שהחלו בלוק הטיפול בגפיים התחתונות של recoveriX (כלומר, טיפול בכף הרגל). על פני בלוק הטיפול הקודם שלהם, הם השתפרו משמעותית ב-4.8 נקודות בתפקוד המוטורי של הגפיים העליונות בממוצע. לאחר מכן, 18 חולי שבץ אלה השתתפו בבלוק הטיפול בגפיים התחתונות של recoveriX וראינו שיפורים משמעותיים בסולמות הקליניים הבאים:

  • מדד בארת'ל
  • הערכת פוגל-מאייר עליונה ותחתונה
  • סולם Ashworth שונה של מפרק הקרסול
  • טווח תנועה של מפרק הקרסול והמפרק
  • בדיקת שרירים ידנית של הברך והקרסול
  • מבחן קצוב וסע
  • מבחן הליכה 10 מטר

בהסתכלות מקרוב על מהירות ההליכה, המוערכת באמצעות מבחן ההליכה של 10 מטר, נוכל לראות שיפור של 0.14 מטר לשנייה בממוצע. במילים אחרות, המטופלים יכלו ללכת 0.5 קמ"ש מהר יותר לאחר בלוק הטיפול בגפיים התחתונות של recoveriX.

בלוק recoveriX אחד מכיל 25 טיפולים וכל פגישה טיפולית אורכת כשעה. אנו ממליצים על 3 מפגשים טיפוליים בשבוע, אך המטופלים יכולים לקבל עד 2 טיפולים ביום עם הפסקה ביניהם. זה שימושי במיוחד כדי להפחית את זמן הנסיעה המתיש.

מטופלים יכולים לבצע את התמונות המוטוריות של היד והרגל בבית כדי להפעיל את הקורטקס הסנסומוטורי. חשוב שהמטופלים יבצעו משימות שונות כדי להעסיק את המוח. אם מטופלים תמיד חושבים על אותה תנועה, השפעת האימון של המוח נמוכה יותר. אנו ממליצים לדמיין תנועות לסירוגין, למשל תנועת יד שמאל, ואז תנועת יד ימין ואז תנועת כף הרגל.

המפתח של recoveriX הוא אימון המוח. אבל, חשוב גם שהמטופלים יבצעו כמה תרגילים פיזיים בבית כדי לאמן את השרירים, במיוחד הגפיים המושפעות. טיפול recoveriX יכול להפחית באופן דרמטי את הספסטיות ברגליים, אבל זה גם מלווה בכוח שרירים רב יותר ללכת.

בדרך כלל, המטופלים הולכים מעט יותר לאט לאחר הפגישות הראשונות של recoveriX מכיוון שהספסטיות פוחתת והרגל הנוקשה מתכופפת טוב יותר. עם אימון גופני ואימוני recoveriX, כוח השרירים ושליטה בשרירים משתפרים. לאחר הפגישה הטיפולית ה-25, המטופלים מסוגלים לעמוד וללכת הרבה יותר מהר מבעבר.

מומלץ לבצע טיפול recoveriX במהלך שלם של 25 מפגשים טיפוליים, עם 3 מפגשים בשבוע, כל מפגש נמשך כשעה. אפשר כמובן גם להשתתף בטיפולים אחרים או בתוכניות שיקום. אנו יודעים שסביר שהמטופלים ישתפרו יותר, ככל שהוא/היא יקבלו יותר טיפול.

גירוי השרירים החשמלי אינו כואב וזה בטוח לחלוטין. הדבר היחיד שהמטופלים מדווחים הוא דגדוג קל בשרירים.

המטופלים אינם זקוקים לפגישת טיפול נפרדת לצורך ההדרכה – הם יכולים להתחיל בטיפול מיד. המטופלים צריכים רק ללמוד את ההליך הכללי והנחיות פשוטות לפגישה הטיפולית לפני הפגישה הראשונה. הפגישה הראשונה היא כבר חלק מהטיפול.

טיפול recoveriX יכול לשמש גם לחולי אפילפסיה, אך ההחלטה הסופית נעשית על ידי רופא המשפחה שלך.

הפרעה משמעותית בשפה, קוגניציה ו/או קשב (כגון אפזיה או דמנציה של ורניק), המונעת מהמטופל להבין את המטלות ו/או לבצע את המטלות הללו, היא קריטריון הדרה.

ראשית, עליך לבחור אזור ואת מספר מכוני הכושר של recoveriX שברצונך לפתוח כדי להיות שותף זכיינות recoveriX. לאחר מכן, אתה צריך מיקום אחד או רבים מתאימים ונגישים עם אזורי חניה שבהם אתה מבצע את טיפולי recoveriX.

לאחר שארגנתם את התשתית, אתם מוכנים לאימון recoveriX באחד ממכוני הכושר של recoveriX. לאחר מכן, מערכות recoveriX יותקנו בחדרי הטיפולים שלך.

לבסוף, הגיע הזמן לגייס מטופלים, לקבוע פגישות ולהתחיל בטיפול.

כן יש! היעילות של recoveriX לחולי שבץ הוכחה במחקר קבוצתי של 52 חולים. 51 המטופלים שסיימו את הטיפול הראו שיפורים משמעותיים ביותר בתפקוד המוטורי של הגפיים העליונות ובספסטיות. יתר על כן, כאשר מטופלים מתאמנים עם recoveriX עבור הגפיים התחתונות שלהם, הם מראים שיפורים משמעותיים בהליכה ובמהירות ההליכה, בשיווי המשקל ובקואורדינציה במהלך ההליכה ובטווחי התנועה של הקרסוליים. חשוב מכך, recoveriX הושווה למחקרים עצמאיים וקבוצות ביקורת רבות במהלך תהליך הסמכת המוצר הרפואי. כמוצר רפואי, היעילות של recoveriX חייבת להתעדכן מדי שנה על ידי גוף מודיע על מנת לוודא שהוא יעיל ובטוח עבור המטופלים.

תוצאות מחקר שבץ מוחי

יתר על כן, היעילות של recoveriX הוכחה בקבוצה של 25 אנשים הסובלים מטרשת נפוצה. לאחר אימון עם recoveriX במשך 30 מפגשים טיפוליים, המטופלים השתפרו בצורה משמעותית מאוד בביצועי ה-6MWT שלהם. באופן ספציפי, הם יכלו ללכת 39.4 מטרים יותר רחוק לאחר הטיפול בהשוואה לקודם.

תוצאות מחקר MS